
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Interface | I²C, Serial |
| Output Voltage | 400 mV |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 14 V |
| Number of Cells | 1 |
| Function | Battery Monitor |
| Battery Type | Multi-Chemistry |
Stock: 426
Distributors
pcbx
Unit Price$33.00407
Ext.Price$33.00407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $33.00407 | $33.00407 |
| 10 | $27.11254 | $271.12540 |
| 25 | $25.87205 | $646.80125 |
| 50 | $25.06739 | $1253.36950 |
| 100 | $24.28775 | $2428.77500 |
| 300 | $23.53236 | $7059.70800 |
| 500 | $22.80047 | $11400.23500 |
| 1000 | $22.09124 | $22091.24000 |
